TarsBag

Hüseyin Gündoğdu

Herkese Selamlar

Herkese Selamlar

Tarsbag’i CRF1100L Africa Twin’ime yeni çanta bakarken keşfettim. Kamp işleri ve vlog işleri derken Topcase yeterli gelmemeye başlamıştı. İlk olarak alüminyum çantalara bakıyordum fakat motosiklet ile kamp yapıp bozuk satıhlara veya araziye girmeden yapanımız yoktur değil mi? Hal böyle olunca alüminyum çantalar aklımda hep soru işareti olarak kalıyordu.

Problem aslında motorun düşmesi değilde düştüğünde aluminyum çantanın şasiye gereksiz bir baskı yapması ve yamultması gibi bir ihtimalin olmasıydı. Özellikle yumuşak toprağa giriyorsanız o motorun düşmeme ihtimali yakıt alırken dizel koymaları ihtimali kadar düşük, en azından benim için (haha).

Bir diğer yandan ise boyutlarının hep sabit kalması ve ağır olması başka bir dezavantajı oluyordu. Youtube üzerinde de bu tezimi tamamlayan bir kaç video izleyip gaza gelip “ben kesinlikle softbag alıyorum” diye bir heyecanla piyasaya bakmaya başladım. Bilindik markaların gereksiz fiyatlarını ve garip tasarımlarını gördükten sonra sanırım istemeye istemeye tekrar alüminyum çantalara döneceğiz derken, biraz daha bakmaya kalmadan Metamoto’dan Tarsbag’i keşfettim, üstüne bir de Türk markası olduğunu duymam ve ardından hemen yakınımızda Kadıköy taraflarında olduklarını öğrenince telefona sarılıp hemen iletişime geçtim. Sağolsunlar Mehmet Bey ve Tarkan bey çok güzel bir şekilde yardımcı oldular.

Ürünü değerlendirmek istersek, şu şekilde açıklayabilirim;

-6 bağlantı noktası ile arka çanta demirlerine çok güzel bir şekilde oturuyor, ben çantaları aldıktan sonra birde efsanevi bir plate ürettiler ve montajını sağladılar. Sağlamdı daha da sağlam oldu.
-Çantaların, Aluminyumlara göre en büyük avantajı içinde yük yokken bağlantı noktalarından gerdirip neredeyse 2-3cm’lik bir genişlik haline getirip kullanabiliyorsunuz. -2 Çantanında içinde su geçirmez bir çanta daha bulunuyor. Yani çantaları yükleyip aşağıda takmaya uğraşmıyorsunuz yada diğer markalardaki gibi bütün malzemeleri aşağı indirip içerisine dolurmak ile uğraşmıyorsunuz. Bu su geçirmez çantaları doldurup montajı yapılmış çantanın içine koyup ağzını kapatıp rotanın götürdüğü yere kaçabiliyorsunuz.- Çantanın arkasında özel bir termos bölümü dahi bulunuyor. Benim aldığım sette avadanlık için ayrı bir çanta daha var. Yarı bıcaklık Yarı avadanlık olarak kullanıyorum.
– Aldığım set 35/25LT’lik set fakat rahatlıkla 5’er litre fazla aldığını belirtebilirim.
Ayrıca Mehmet Bey’e ayrıca teşekkür ederim, plate’in vidalarında çok küçük bir korozyon meydana gelmişti. (Bez ile silindiğinde geçiyordu) Mehmet Bey benim şikayetim olmamasına rağmen iletişime geçip hemen anında yeni versiyon vidaların montajını sağladı.

Kendilerine bir kez daha teşekkür ederim, hem ürünler kaliteli hem üreticileri. Türk markası olmasıda cabası. Kesinlikle kendileri ile iletişime geçip çantalara göz atmanızda fayda var.

Sevgilerle,
Hüseyin Gündoğdu.

Diğer Yazılar

Select your currency